Blocksy Companion Pro - en to sv_SE translation catalogue (354 entries)

en: %s Archive
sv_SE: Arkiv för %s

en: %s Settings
sv_SE: Inställningar för %s

en: 1 Month
sv_SE: 1 månad

en: 1 Week
sv_SE: 1 vecka

en: 1 Year
sv_SE: 1 år

en: 3 Months
sv_SE: 3 månader

en: 6 Months
sv_SE: 6 månader

en: API Credentials
sv_SE: API-referenser

en: API Key
sv_SE: API-nyckel

en: About Me
sv_SE: Om mig

en: About me
sv_SE: Om mig

en: Accept
sv_SE: Godkänn

en: Account Action
sv_SE: Kontoåtgärd

en: Account Image
sv_SE: Kontobild

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Activate Child Theme
sv_SE: Aktivera barntema

en: Ad Code
sv_SE: Reklamkod

en: Add New Category
sv_SE: Lägg till ny kategori

en: Add New Product Review
sv_SE: Lägg till ny produktrecension

en: Add New Review
sv_SE: Lägg till ny produktrecension

en: Address
sv_SE: Adress

en: Address:
sv_SE: Adress:

en: Advanced Menu
sv_SE: Avancerad meny

en: Advertisement
sv_SE: Annons

en: Affiliate Link
sv_SE: Partnerlänk

en: All Categories
sv_SE: Alla kategorier

en: All Post Archives
sv_SE: Alla inläggsarkiv

en: All Reviews
sv_SE: Alla recensioner

en: All Rows
sv_SE: Alla rader

en: All Time
sv_SE: Sedan starten

en: All categories
sv_SE: Alla kategorier

en: All taxonomies
sv_SE: Alla taxonomier

en: Allow & Continue
sv_SE: Tillåt och fortsätt

en: Archives
sv_SE: Arkiv

en: Author
sv_SE: Författare

en: Author Avatar
sv_SE: Profilbild för författare

en: Author Label
sv_SE: Författaretikett

en: Author Name
sv_SE: Författarnamn

en: Available for
sv_SE: Tillgänglig för

en: Avatar
sv_SE: Profilbild

en: Avatar Size
sv_SE: Profilbildsstorlek

en: Back
sv_SE: Tillbaka

en: Back to login
sv_SE: Tillbaka till inloggning

en: Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Basic
sv_SE: Grundläggande

en: Blog
sv_SE: Blogg

en: Bottom
sv_SE: Botten

en: Boxed
sv_SE: Inramad

en: Button Color
sv_SE: Knappfärg

en: Button Label
sv_SE: Knappetikett

en: Button text
sv_SE: Knapptext

en: Buy Now
sv_SE: Köp nu

en: By %s
sv_SE: av %s

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Category
sv_SE: Kategori

en: Category Slug
sv_SE: Kategori-slug

en: Change Image
sv_SE: Ändra bild

en: Change the theme and companion plugin branding to your own custom one.
sv_SE: Ändra temat och det tillhörande tillägget till ditt eget anpassade varumärke.

en: Check your email
sv_SE: Kolla din e-post

en: Child theme
sv_SE: Barntema

en: Choose Page Builder
sv_SE: Välj sidbyggare

en: Click or drop to upload a file...
sv_SE: Klicka eller släpp för att ladda upp en fil …

en: Code
sv_SE: Kod

en: Configure
sv_SE: Konfigurera

en: Connect your Typekit account and use your fonts in any typography option.
sv_SE: Anslut ditt Typekit-konto och använd dina typsnitt i alla typografiska alternativ.

en: Cons
sv_SE: Nackdelar

en: Contact Info
sv_SE: Kontaktinformation

en: Contact info
sv_SE: Kontaktinformation

en: Container Background
sv_SE: Behållarens bakgrund

en: Container Type
sv_SE: Typ av behållare

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Content Alignment
sv_SE: Innehållsjustering

en: Cookie Consent
sv_SE: Samtycke för cookie

en: Cookies Consent
sv_SE: Samtycke för cookie

en: Copy From Child Theme
sv_SE: Kopiera från barntema

en: Copy From Parent Theme
sv_SE: Kopiera från överordnat tema

en: Copy Options
sv_SE: Kopieringsalternativ

en: Cover Photo
sv_SE: Omslagsbild

en: Create beautiful mega menus, assign icons add badges to menu items, and content blocks inside menu items.
sv_SE: Skapa vackra megamenyer, tilldela ikoner, lägg märken till menyalternativ och innehållsblock i menyalternativ.

en: Custom
sv_SE: Anpassad

en: Custom Fonts
sv_SE: Anpassade typsnitt

en: Custom Link
sv_SE: Anpassad länk

en: Custom Page Link
sv_SE: Anpassad sidlänk

en: Custom Post Type ID
sv_SE: ID för anpassad inläggstyp

en: Customize
sv_SE: Anpassa

en: Customizer
sv_SE: Anpassare

en: Customizer settings
sv_SE: Anpassningsinställningar

en: Customizing: Logged in State
sv_SE: Anpassning: Inloggningstillstånd

en: Deactivate
sv_SE: Inaktivera

en: Deactivate demo plugins
sv_SE: Inaktivera demotillägg

en: Default
sv_SE: Standard

en: Default State
sv_SE: Standardtillstånd

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Desktop
sv_SE: Stationär dator

en: Dismiss
sv_SE: Avfärda

en: Edit Category
sv_SE: Redigera kategori

en: Edit Conditions
sv_SE: Ändra villkor

en: Edit Product Review
sv_SE: Redigera produktrecension

en: Element Visibility
sv_SE: Elementets synlighet

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email Address
sv_SE: E-postadress

en: Email:
sv_SE: E-post:

en: Enable on
sv_SE: Aktivera på

en: Enter your Newsletter provider API credentials in the form below.
sv_SE: Ange API-uppgifter för din leverantör av nyhetsbrev i formuläret nedan.

en: Entire Website
sv_SE: Hela webbplatsen

en: Erase content
sv_SE: Rensa innehåll

en: Excerpt Lenght
sv_SE: Utdragslängd

en: Exclude
sv_SE: Exkludera

en: Export
sv_SE: Exportera

en: Export Options
sv_SE: Exportalternativ

en: Export Settings
sv_SE: Exportera inställningar

en: Export site
sv_SE: Exportera webbplats

en: Extensions
sv_SE: Utökningar

en: Facebook Page URL
sv_SE: URL till Facebook-sida

en: Facebook like box
sv_SE: Gilla-knapp för Facebook

en: Fade
sv_SE: Tona

en: File
sv_SE: Fil

en: Font Color
sv_SE: Textfärg

en: Forever
sv_SE: För alltid

en: Forgot Password?
sv_SE: Glömt lösenord?

en: Free Extensions
sv_SE: Gratis utökningar

en: Front Page
sv_SE: Startsida

en: Gallery
sv_SE: Galleri

en: General
sv_SE: Allmänt

en: Get New Password
sv_SE: Skaffa nytt lösenord

en: Global Header
sv_SE: Globalt sidhuvud

en: Got a question or need help with the theme? You can always submit a support ticket or ask for help in our friendly Facebook community.
sv_SE: Har du en fråga eller behöver du hjälp med temat? Du kan alltid skicka in ett supportärende eller be om hjälp i vår vänliga Facebook-community.

en: Hover
sv_SE: Hovra

en: IP Anonymization
sv_SE: IP-anonymisering

en: Icon
sv_SE: Ikon

en: Icon Color
sv_SE: Ikonfärg

en: Icon Size
sv_SE: Ikonstorlek

en: Icons Size
sv_SE: Ikonstorlek

en: Image
sv_SE: Bild

en: Image Ratio
sv_SE: Bildförhållande

en: Import
sv_SE: Importera

en: Import Content
sv_SE: Importera innehåll

en: Import Options
sv_SE: Importalternativ

en: Import content
sv_SE: Importera innehåll

en: Import options
sv_SE: Importalternativ

en: Import widgets
sv_SE: Importera widgetar

en: Include
sv_SE: Inkludera

en: Install
sv_SE: Installera

en: Install & Activate Plugins
sv_SE: Installera och aktivera tillägg

en: Install Child Theme
sv_SE: Installera barntema

en: Installing
sv_SE: Installerar

en: Instructions
sv_SE: Instruktioner

en: Invalid API Key...
sv_SE: Ogiltig API-nyckel...

en: Join Facebook Community
sv_SE: Gå med i community på Facebook

en: Label Color
sv_SE: Etikettfärg

en: Label Font
sv_SE: Typsnitt för etikett

en: Label Position
sv_SE: Etikettposition

en: Label Type
sv_SE: Typ av etikett

en: Label Visibility
sv_SE: Synlighet för etikett

en: Language
sv_SE: Språk

en: Languages
sv_SE: Språk

en: Large
sv_SE: Stor

en: Large Thumbnails
sv_SE: Stora miniatyrer

en: Last 24 Hours
sv_SE: Senaste 24 timmarna

en: Last 7 Days
sv_SE: Senaste 7 dagarna

en: Last Month
sv_SE: Förra månaden

en: Learn more about child themes
sv_SE: Läs mer om barnteman

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Link (optional)
sv_SE: Länk (valfritt)

en: List ID
sv_SE: List-ID

en: Loading
sv_SE: Laddar in

en: Loading...
sv_SE: Laddar...

en: Local Google Fonts
sv_SE: Lokala Google Fonts

en: Log In
sv_SE: Logga in

en: Logged In Options
sv_SE: Alternativ för inloggning

en: Logged Out Options
sv_SE: Alternativ för utloggning

en: Login
sv_SE: Logga in

en: Logout
sv_SE: Logga ut

en: Mail Label
sv_SE: E-postetikett

en: Manage your menu items in the %sMenus screen%s.
sv_SE: Hantera dina menyalternativ på %sMenyskärmen%s.

en: Maximum Width
sv_SE: Maximal bredd

en: Mobile
sv_SE: Mobil

en: Mobile:
sv_SE: Mobil:

en: Modal Background
sv_SE: Modal bakgrund

en: Modal Options
sv_SE: Alternativ för modal

en: Modal Shadow
sv_SE: Modal skugga

en: Modify
sv_SE: Ändra

en: More info on how to generate an API key for Mailchimp can be found %shere%s.
sv_SE: Mer information om hur du genererar en API-nyckel för Mailchimp finns %shär%s.

en: More info on how to generate an API key for Mailerlite can be found %shere%s.
sv_SE: Mer information om hur du genererar en API-nyckel för Mailerlite finns %shär%s.

en: Most Commented
sv_SE: Mest kommenterade

en: Multiple Sidebars
sv_SE: Flera sidopaneler

en: My Account
sv_SE: Mitt konto

en: Name
sv_SE: Namn

en: Name Field
sv_SE: Namnge fält

en: Name Label
sv_SE: Namnetikett

en: Need help or advice?
sv_SE: Behöver du hjälp eller råd?

en: New Category Name
sv_SE: Nytt kategorinamn

en: Newsletter
sv_SE: Nyhetsbrev

en: Newsletter Subscribe
sv_SE: Prenumerera på nyhetsbrev

en: Newsletter subscribe form
sv_SE: Formulär för prenumeration av nyhetsbrev

en: Next
sv_SE: Nästa

en: None
sv_SE: Ingen

en: Not Found
sv_SE: Kunde inte hittas

en: Not found in Trash
sv_SE: Hittades inte i papperskorgen

en: Numbered
sv_SE: Numrerad

en: One day
sv_SE: En dag

en: One hour
sv_SE: En timme

en: One month
sv_SE: En månad

en: One week
sv_SE: En vecka

en: One year
sv_SE: Ett år

en: Only Main Row
sv_SE: Endast huvudrad

en: Open Link In New Tab
sv_SE: Öppna länk i ny flik

en: Open link in new tab
sv_SE: Öppna länk i en ny flik

en: Open links in new tab
sv_SE: Öppna länkar i ny flik

en: Opening hours
sv_SE: Öppettider

en: Order by
sv_SE: Sortera efter

en: Other Pages
sv_SE: Andra sidor

en: Outline
sv_SE: Kantlinjer

en: Page ID
sv_SE: Sid-ID

en: Page URL
sv_SE: Sid-URL

en: Pages
sv_SE: Sidor

en: Parent Category
sv_SE: Överordnad kategori

en: Parent Category:
sv_SE: Överordnad kategori:

en: Parent Product Review
sv_SE: Överordnad produktrecension

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Phone
sv_SE: Telefon

en: Phone:
sv_SE: Telefon:

en: Plugins
sv_SE: Tillägg

en: Post Categories
sv_SE: Inläggskategorier

en: Post ID
sv_SE: Inläggs-ID

en: Post Tags
sv_SE: Inläggsetiketter

en: Post Type
sv_SE: Inläggstyp

en: Posts
sv_SE: Inlägg

en: Posts Count
sv_SE: Antal inlägg

en: Posts Font
sv_SE: Typsnitt för inlägg

en: Preview
sv_SE: Förhandsgranska

en: Preview URL
sv_SE: Förhandsgranska URL

en: Pro Extensions
sv_SE: Pro-utökningar

en: Product Review
sv_SE: Produktrecension

en: Product Reviews
sv_SE: Produktrecensioner

en: Product Reviews Settings
sv_SE: Inställningar för produktrecensioner

en: Product specs
sv_SE: Produktspecifikationer

en: Products
sv_SE: Produkter

en: Profile Page
sv_SE: Profilsida

en: Profile Photos
sv_SE: Profilfoton

en: Pros
sv_SE: Fördelar

en: Quote
sv_SE: Citat

en: Rating
sv_SE: Betyg

en: Read More
sv_SE: Läs mer

en: Read More Button Label
sv_SE: Knappetikett för ”Läs mer”

en: Recent
sv_SE: Senaste

en: Register
sv_SE: Registrera

en: Register For This Site
sv_SE: Registrera dig på den här webbplatsen

en: Register demo
sv_SE: Registrerar demo

en: Registration Form
sv_SE: Registreringsformulär

en: Registration confirmation will be emailed to you
sv_SE: En registreringsbekräftelse skickas till dig via e-post.

en: Reinstall
sv_SE: Ominstallera

en: Remember Me
sv_SE: Kom ihåg mig

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Remove header
sv_SE: Ta bort sidhuvud

en: Required plugins
sv_SE: Obligatoriska tillägg

en: Right
sv_SE: Höger

en: Rounded
sv_SE: Rundad

en: Rounded Thumbnails
sv_SE: Rundade miniatyrer

en: Save
sv_SE: Spara

en: Save Conditions
sv_SE: Spara villkor

en: Save Settings
sv_SE: Spara inställningar

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search Category
sv_SE: Sök kategori

en: Search Product Review
sv_SE: Sök produktrecension

en: Select Image
sv_SE: Välj bild

en: Select Menu
sv_SE: Välj meny

en: Select Provider
sv_SE: Välj leverantör

en: Select language
sv_SE: Välj språk

en: Select list...
sv_SE: Välj lista ...

en: Select menu...
sv_SE: Välj meny …

en: Select page
sv_SE: Välj sida

en: Select post
sv_SE: Välj inlägg

en: Select rule
sv_SE: Välj regel

en: Select taxonomy
sv_SE: Välj taxonomi

en: Select variation
sv_SE: Välj variation

en: Shortcuts Bar
sv_SE: Genvägsfält

en: Show Comments
sv_SE: Visa kommentarer

en: Show Date
sv_SE: Visa datum

en: Show Excerpt
sv_SE: Visa utdrag

en: Sign Up
sv_SE: Registrera

en: Single Page
sv_SE: Enskild sida

en: Single Post
sv_SE: Enskilt inlägg

en: Six months
sv_SE: Sex månader

en: Slide Down
sv_SE: Glid ner

en: Small
sv_SE: Liten

en: Small Thumbnails
sv_SE: Små miniatyrer

en: Social Icons
sv_SE: Sociala ikoner

en: Sort by
sv_SE: Sortera efter

en: Source
sv_SE: Källa

en: Specific
sv_SE: Specifik

en: Specs
sv_SE: Specifikationer

en: Square
sv_SE: Fyrkantig

en: Stay Updated
sv_SE: Håll dig uppdaterad

en: Sticky Effect
sv_SE: Klistrad effekt

en: Submit a Support Ticket
sv_SE: Skicka ett supportärende

en: Subscribe
sv_SE: Prenumerera

en: Subscribe Form
sv_SE: Prenumerationsformulär

en: Tablet
sv_SE: Surfplatta

en: Taxonomies
sv_SE: Taxonomier

en: Taxonomy
sv_SE: Taxonomi

en: Taxonomy ID
sv_SE: Taxonomi-ID

en: Thank you for subscribing!
sv_SE: Tack för att du prenumererar!

en: This option is available only in Blocksy premium %sversion%s.
sv_SE: Detta alternativ är endast tillgängligt i Blocksy premium-%sversion%s.

en: Three months
sv_SE: Tre månader

en: Timeline
sv_SE: Tidslinje

en: Title
sv_SE: Rubrik

en: Trending Posts
sv_SE: Trenderande inlägg

en: Trending now
sv_SE: Trendande nu

en: Twitter Username
sv_SE: Användarnamn på Twitter

en: Type
sv_SE: Typ

en: Type 1
sv_SE: Typ 1

en: Type 2
sv_SE: Typ 2

en: Type 3
sv_SE: Typ 3

en: Type 4
sv_SE: Typ 4

en: Type 5
sv_SE: Typ 5

en: Type 6
sv_SE: Typ 6

en: Type to search by ID or title...
sv_SE: Skriv in för att söka efter ID eller rubrik …

en: Update Category
sv_SE: Uppdatera kategori

en: Update Product Review
sv_SE: Uppdatera produktrecension

en: Upgrade Now
sv_SE: Uppgradera nu

en: Upload Image
sv_SE: Ladda upp bild

en: Upload unlimited number of custom fonts or variable fonts and use them in any typography option.
sv_SE: Ladda upp ett obegränsat antal anpassade typsnitt eller variabla typsnitt och använd dem i alla typografiska alternativ.

en: User Logged In
sv_SE: Användare inloggad

en: User Logged Out
sv_SE: Användaren är utloggad

en: User Roles
sv_SE: Användarroller

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Username or Email Address
sv_SE: Användarnamn eller e‑postadress

en: View Product Review
sv_SE: Visa produktrecension

en: View site
sv_SE: Visa webbplats

en: Visibility
sv_SE: Synlighet

en: We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
sv_SE: Denna webbplats använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen av vår webbplats.

en: Website
sv_SE: Webbplats

en: Website:
sv_SE: Webbplats:

en: What steps do you want to perform next?
sv_SE: Vad vill du fortsätta med nu?

en: Widget Title
sv_SE: Widget-rubrik

en: Widgets settings
sv_SE: Widget-inställningar

en: Without Thumbnails
sv_SE: Utan miniatyrer

en: WooCommerce Account
sv_SE: WooCommerce-konto

en: Work Hours
sv_SE: Arbetstider

en: Yes, I am sure
sv_SE: Ja, jag är säker

en: You are about to copy all the settings from your child theme into the parent theme. Are you sure you want to continue?
sv_SE: Du är på väg att kopiera alla inställningar från ditt barntema till huvudtemat. Är du säker på att du vill fortsätta?

en: You are about to copy all the settings from your parent theme into the child theme. Are you sure you want to continue?
sv_SE: Du är på väg att kopiera alla inställningar från ditt huvudtema till barntemat. Är du säker på att du vill fortsätta?

en: Your email
sv_SE: Din e-post

en: Your name
sv_SE: Ditt namn

en: activating child theme
sv_SE: aktiverar barntema

en: activating plugin %s
sv_SE: aktiverar tillägg %s

en: comments
sv_SE: kommentarer

en: images
sv_SE: bilder

en: installing plugin %s
sv_SE: installerar tillägg %s

en: posts
sv_SE: inlägg

en: terms
sv_SE: termer

en: users
sv_SE: användare
